15 Aralık 2012 Cumartesi

Tekrar Merhaba sevgili minik blogum ve şu an için 7 kişiden ibaret olan izleyicilerim :)

Bir yıldan daha uzun bir aradan sonra bloguma dönmeye karar verdim. Aslında olanca yoğunluğuyla sürüp giden hayat ve dersler bloga yazamamak için önemli bir sebep olsa da elbette bu kadar uzun bir arayı açıklamakta da yetersiz kalıyor.

Bloga yazmamamın ufak tefek gündelik işler dışında kalan en büyük nedeniyse kaliteli fotoğraf çeken bir araçtan yoksun olmamdı. Netlik sorunları renkli ürünlerin swatch'larını imkansız hale getiriyordu ve bu da bir süre beni blog fikrinden çok soğuttu. Şimdiyse teknolojiyle barıştım ve bir profesyonel fotoğraf makinası kadar olmasa bile hiç artık doğru düzgün fotoğraf çekebilen bir cep telefonum var :)

Bloguma dönerken aldığım yeni yıl kararlarıyla başlamak istiyorum. Öncelikle her ne kadar kozmetik alışverişini çok sevsem de evde kullanmadığım ürünler sinirime dokunduğu için, her hafta yeni bir kozmetik ürünü tanıtabileceğimi sanmıyorum. Kendime tüketim karşıtı diyemem, sadece evde kalabalık karşıtıyım :) Eğer bir ürünü tam olarak içime sinmeden aldıysam, sonra kullanamıyorum. Kullanmayınca bitmiyor o ürünler.

Dikiş ve örgüyü kendi elimden gelmese de çok seviyorum. Tasarımcı ruhumdan mıdır bilinmez (havam batsın) olmayan çizim yeteneğimle aklıma gelen çeşitli fikirleri anneme tarif ediyorum, o da benim için dikiyor ya da örüyor. Böylece anne-kız projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Annemin örgüyü sevdiğini ancak dikiş dikmekten nefret ettiğini de belirtmeliyim, böyle olunca hatırım için yaptığı biçki dikiş projelerinin değeri daha da iyi anlaşılır.

Aldığım bir diğer kararsa şu an için hiç yabancı izleyicim olmasa da tüm gönderilerimi hem Türkçe hem İngilizce yazmak. Şu anda hiç yabancı izleyicim yok, ama yabancıların arasında Türkçe bilen neredeyse kimse olmadığı düşünülürse İngilizce yazmadığım sürece olma ihtimali de yok :) Üşengeçliği bırakıp bilingual bir blog sahibi olmanın zamanı geldi.


Hello my little blog, and my followers (even if there are only 7 now)
I've decided to return my blog, after more than a year.  There were many reasons to stay away from the blog, even if I can't count any of them as a good one. First of all I didn't have a camera by which I can take good quality photos. But now, at least I have a mobile phone including a camera and I started to take photos now. (I know that I live just like a grandma!)
Also, I have some decisions for the new year! I hate the products that I don't use, they keep too much place on my toiletry and in the drawers, so probably I won't publish new posts on cosmetics every week here. I am not an anti-consumerist but I can consider myself as a crowded-drawer-hater :)
 I love hand knitted and sewed clothes. I am not very talented about making them, but sometimes I have brilliant ideas, and I have a talented mother who can sew and knit. As long as I have new handmade pieces, I will share them with you as mother-daughter projects.
I've just decided to write also in English, not because I learned it nowadays, but because I believe internet is an international network that we exchange ideas with fashion and cosmetics lovers from all over the world. I used to be too lazy to write the same thing in two languages, but I won't be in the future :) I am so motivated, maybe I can translate even my older posts in English.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder