2 Ağustos 2011 Salı

Live Clean Argan Yağlı Ürünler

Tatil dönüşü yapacağım ilk iş tatilde kullanıp memnun kaldığım ürünleri tanıtmak olacak. Asıl amacım elimdeki stokları eritmek olduğu için çok fazla yeni ürün aldım denemez, sadece şampuan ve saç ürünlerim var. Deniz zamanı kum, güneş, tuzlu su derken benim saçlarım mısır püskülü gibi olur. Zaten bal köpüğü gibi küllü bir rengi var, doğal olarak her yaz tatilinde açılır rengi, ama renk açılmasının aynı zamanda yapısının bozulması anlamına da geldiğini öğrendiğimden beri saçlarıma iyi bakmaya çalışıyorum. Gelelim bunun için kullandığım az ve öz ürünlere :)

Live Clean Argan Yağlı Şampuan: Bu kremsiz bir şampuan, ikisi bir arada falan değil, benim sevdiğim gibi :) Deniz sonrası tek şampuan yaptığımda bile saçlarımı hiç krem kullanmadan yumuşacık yaptı, bu açıdan artı puanı var. Şampuanın ve temizleyicilerin köpürmesini sevenlere uygun bir ürün, bol bol köpürüyor az miktarda bile. Yapısıysa hafif, diğer ürünler gibi avucunuza ilk sıktığınızda koyu kıvamlı değil, daha sıvı. Saçlarımın elektriklenmesini tek başına bile büyük ölçüde kontrol altına aldı. saçlarım kuru, bu yüzden yağlı ve karma saçları yağlandırır mı sorusuna siz dikkatli olun diye cevap vermek isterim.

Live Clean Argan Yağlı Saç Maskesi: Ben saç kremi kullanmaktan hoşlanmıyorum, bunun yerine maskeyi daha sık kullanıyorum, bu yüzden kremini almadım. Maske serinin en çok memnun kaldığım ürünü oldu. Her gün kullanmaya çok üşensem bile saçı yumuşatması gerçekten çok iyi. Ben banyo sonrası saçıma bol miktarda sürüp tarıyorum, 20 dakika havluya sarıyorum, sonra duruluyorum, bu bakımdan zahmetli. ama krem gibi 2 dakika bekletilip durulanan ürünlerin faydasına inanmadığım için oldukça iyi sonuç alıyorum. Saçlarım yumuşacık oldu, bu sıcaklarda her gün yıkanan saçlarımın yorulmasını engelledi. (Ben mümkün olduğunca saçlarımı her gün yıkamamaya çalışırım.) Saçlarıma dokununca elime yumuşacık geliyor.

Live Clean Durulanmayan Saç Spreyi: Bu şimdiye kadar kullandığım durulanmayan saç spreylerinin içinde en çok memnun kaldığım oldu. Bir kere çift fazlı, kullanmadan önce çalkalamak gerekiyor. İçindeki yağ saçları kötü göstermiyor, ben çok fazla sıkmama rağmen saçım ağırlaşmıyor. Saçları düğüm düğüm olan herkese tavsiye ederim, ama elinizi korkak alıştırmayın, bol bol kullanın. Benim saçlarım her banyo sonrası neredeyse kesmemi gerektirecekmiş gibi düğümlenir, buna rağmen beğendim. Elbette mucize ürün diyemem, benim saçlarım ne kadar sprey sıkarsam sıkayım dolaşıkları çözerken acıyor, ama en azından dolaşıkların kopmadan çözülebiliyor olması bile büyük bir nimet benim için.

Ürünler Watsons'larda satılıyor; şampuan 20, maske ve sprey 30'ar lira. Bütçeyi biraz zorlayacak ürünler bunlar, bu yüzden benim vazgeçmeyeceğim ilk ürün maske, ikinci sırada da şampuan geliyor. Itsbeauty'den Shopaholic Pantene çift fazlı durulanmayan spreyi önerdi, 6 lira gibi bir fiyatı varmış sanırım, onu deneyeceğim spreye bu kadar para vermemek için, çünkü çok çabuk tükeniyor. Tüm ürünler mis gibi hindistancevizi kokuyor, en çok bayıldığım özellik de bu oldu. Diğer taraftan, ben bu ürünleri test etmeye deniz kenarında başladığım için günlük hayatta ağır gelir mi diye düşünürseniz haklısınız. Tatilden geleli 3 gün oldu, henüz bir sıkıntım yok, kullanmaya devam ediyorum, ama ilerleyen günlerde tatilde yol açmadıkları ağırlaşmaya yol açarlar mı diye test ederek, duruma göre bu maddeye bir ekleme yaparım :)

2 yorum:

  1. bende istiyorum bunlardan ama evde bana daha 50 yıl yetecek saç ürünü var:(

    darkbluekitty.blogspot.com

    YanıtlaSil
  2. 50 yıl yetecek kadarsa senin işin zor :) aslında ben de saç kremi ve bakım spreyi türü ürünleri daha geç bitirebiliyorum her banyodan sonra sürmeye üşendiğim için. istersen ürünlerinin bir kısmını kuzenler, yeğenler, arkadaşlar arasında paylaştır :)

    YanıtlaSil